Vīna Studija

Vīna Studija 17.02.11

Vīna Studijas bārā brīvā gaisotnē vari nobaudīt glāzi lieliska vīna, izvēlēties interesantas uzkodas, apsēsties un piemirst dienas steigu, pārlapot laikrakstu vai satikt labu draugu. Veikalā vari izvēlēties kādu no 700 pasaules vīniem līdzi nešanai vai arī lūgt to atvērt un baudīt pie mums. Vari vienkārši aprunāties ar mūsu vīna mākslas zinātājiem. Un vari arī pats kļūt par tādu.

Pašnovērtējums vīns • bārs • veikals • sarunas
Restorāna stils/virtuve Itāļu stila uzkodas, salāti,
prosciutto
un īpašu cieto/ mīksto sieru izlases
Cenas:  
Uzkodas 0,95 Ls - 6,20 Ls
Salāti 2,90 Ls – 5,90 Ls
Zupas 2,50 Ls - 2,70 Ls
Otrie ēdieni -
Deserti 1,90 Ls  – 2,50 Ls
Kafijas 1,50 Ls – 2,30 Ls
Vīni glāzēs 1,90 Ls – 3,95 Ls

Brokastu piedāvājums laikā no:

10.00-13.00

Brokastu piedāvājums:

Brokastu piedāvājums:
svaigi cepts kruasāns ar persiku marmelādi,
glāze Prosecco vai svaigi spiesta apelsīnu sula, kafija vai tēja pēc izvēles, 2,50 Ls

Darba laiks:

Veikala darba laiks:
10:00 – 22:00

Bāra darba laiks:
P.- C. 12.00-24.00
Pt.- S. 12.00-01.00
Sv. 12.00-22.00

Adrese:

Rīga, Elizabetes iela 10,
Tālr.: 67283205
e-pasts: info@vinastudija.lv,
www.vinastudija.lv
Sociālie tīkli: Twitter

Citas vietas

SIA BBQ, restorāns Čarlstons 22.03.11

Čarlstons ir iecienīts restorāns Rīgas centrā, kur iespējams baudīt Ņujorkas kosmopolītisko atmosfēru, itāļu ģimenes restorāna omulību un franču romantiku mūsdienu latviešu gaumē. Jau vairāk kā 10 gadus rīdzinieki un pilsētas viesi restorānu Čarlstons pazīst kā vietu, kur attiecības starp izcilu ēdienu un augstu viesmīlības kultūru raksturo kaislība. Restorāna internacionālā virtuve un uzrunājošais interjers ir piemērots gan lietišķām biznesa pusdienām, gan īpašas noskaņas radīšanai vakariņām divatā vai slēgtiem pasākumiem...

Vairāk

Restorāns ELEMENTS 12.04.11

Restorāns „Elements” aicina nobaudīt šefpavāres Svetlanas Riškovas veidoto ēdienu piedāvājumu. Katru darba dienu piedāvājam kopā ar draugiem vai kolēģiem nobaudīt garšīgu un ātri pagatavotu maltīti no biznesa pusdienu piedāvājuma. À la carte ēdienkartes ēdieni, kas ir pagatavoti no vietējiem un svaigiem produktiem un izmeklēta vīnu izlase, būs lieliska izvēle organizējot biznesa tikšanās un tiekoties ar draugiem.Laba izvēle svinību un banketu organizēšanai!

Vairāk

Boulevard 33 11.11.13

Restorāns Boulevard 33 atrodas 19. gadsimta beigās Art Deco stilā celtā viesnīcas Opera Hotel & Spa ēkā. Restorāna interjers veidots klasiskā manierē, saglabājot ēkas vēsturisko auru. Visi ēdieni izgatavoti no īpaši izmeklētiem Latvijā ražotiem vai audzētiem produktiem. Restorāna šefpavārs Vladislavs Gerke par prioritāti izvirza augstu ēdiena kvalitāti un izcilu noformējumu, lai viesi restorāna apmeklējumu atcerētos kā ceļojumu garšas un baudas pasaulē.

Vairāk

Restorāns Piramīda 03.01.11

Restorāns „Piramīda” augstu novērtēts tā smalkās gaisotnes, lieliskās kulinārijas un daudzus gadus saglabātās kvalitātes dēļ. Pusdienām vai vakariņām greznā vidē restorānā tiek piedāvāts nobaudīt lielisku maltīti. Gada siltajos mēnešos mūsu viesiem piedāvājam ieturēties ārpus telpām – skaisti iekārtotā restorāna vasaras terasē...

Vairāk

Vīna Studijas restorāns. 03.01.12

Vīna Studija apvieno sevī vīna veikala, vīna bāra un vīna skolas konceptu. Jauninājums konceptā ir Vīna Studijas restorāns, kura ēdienkartē radošo dzirksti piešķir šefpavārs Juris Pētersons. Restorānā ēdieni tiek gatavoti tikai un vienīgi no svaigām izejvielām, uzsvaru liekot uz veselīgu, garšām bagātu ēdienu un kvalitatīvām izejvielām.

Vairāk

Viesu nams “Lobes Krogs” 25.05.11

Adrese: Tautas nams , Lēdmanes pagasts, Lielvārdes novads, LV-5011
Tel: 28663484, 65058805
e-pasts:lobeskrogs@inbox.lv
www.lobes-krogs.lv

Vairāk

Seko mums:
Draugiem | Twitter | Facebook

Kur paēst

Vīns dāmai!

Mēs ar draudzenēm esam iecienījušas dažadus rozā vīnus. Tieši šī vidusceļa...

Ilze 30.12.2014. 11:16

Vīns dāmai!

Svarīgākais, ko vajadzētu mēģināt noskaidrot iepriekš, vai dāmai labāk patīk...

amanda 30.12.2014. 10:27

Vīns dāmai!

Sveiki!
Neesmu vīna eksperts, tāpēc jautāju pēc padoma.
Ir kāds universāls...

Kārlis 29.12.2014. 11:14

Ekoloģiska gaļa

Es arī šad tad no hereford,bet man tie komplekti šķiet pārāk lieli un...

Andis 18.12.2014. 19:09

Ziņas

Iittala Ruutu vāžu un Aito plauktu kolekcijas saņem iF dizaina balvas 11.02.15

Iittala ir lepna paziņot, ka kompānijas nesen tirgū laistie produkti ir saņēmuši starptautisku atzinību. Ronana un Ervana Buruleku (Ronan un Erwan Bouroullec) veidotā Ruutu vāžu kolekcija un Sesīlijas Mancas (Cecilie Manz) radītā Aitio plauktu un priekšmetu uzglabāšanas kolekcija ieguvušas 2015.gada iF dizaina balvas. Šie apbalvojumi papildina garo Iittala dizaina atzinības vēsturi.

Latvijas iedzīvotāji neizprot, kas ir bioloģiska pārtika 20.01.15

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas BioLoģiski! ietvaros pagājušā gada nogalē veica iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju izpratne par bioloģisko pārtiku un tās lietošanas paradumi. Aptauja, kurā piedalījās vairāk kā 1000 respondenti, atklāja, ka lielākajai daļai ir nepilnīga izpratne par bioloģisko pārtiku, tajā pašā laikā cilvēki uzskata, ka tādu lieto. Tāpat aptauja parādīja, ka cilvēki Latvijā maz pazīst Eiropas Savienības ekomarķējumu – zaļo ekolapiņu, kas ir vienīgais marķējums, kurš garantē bioloģiskās lauksaimniecības principu ievērošanu produkta audzēšanā un ražošanā.

Ievieš atpazīstamības zīmi „100% Latvijā audzēts dzīvnieks”  13.01.15

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) un SIA “Lielzeltiņi” ieviesuši atpazīstamības zīmi “100% Latvijā audzēts dzīvnieks”. Tā apliecinās, ka vistas gaļa ir vietējas izcelsmes - dzīvnieks audzēts Latvijā, ievērojot Eiropas Savienības regulas un Latvijas likumdošanas prasības.

Aizvērt

Manas ČetrasSezonas.lv

Apstiprināt

Kāpēc kļūt par reģistrētu lietotāju?

Kļūstot par reģistrētu lietotāju Tu vari:

  • veidot savu iecienītāko recepšu lapu
  • komentēt rakstus
  • saņemt jaunumus uz e-pastu
  • piedalīties konkursos